Adela Helić: „Blaj to bardzo dobry zespół”

fot.developres.rzeszow.pl

Developres Rzeszów przegrał niespodziewanie 0-3 z CSM Volei Alba Blaj. Po tym spotkaniu Adela Helić podzieliła się swoimi spostrzeżeniami.

Adela Helić ,atakująca Developres Rzeszów, zapewnia, że jej drużyna była przygotowana na to, iż spotkanie z CSM Volei Alba Blaj nie będzie należało do łatwych.

Miałyśmy świadomość kto tam gra. Blaj to bardzo dobry zespół, w którym dużo jest zagranicznych siatkarek. Ich trener pochodzi z Serbii i jest również naprawdę dobry – powiedziała Helić cytowana przez oficjalny serwis Developres Rzeszów.

Ponadto przyznaje, że oczekiwała więcej od swojej drużyny, choć jednocześnie wyjawia, że jest częściowo zadowolona ze swojej dzisiejszej dyspozycji.

– Jedyne, czego oczekiwałam to, że zagramy agresywniej. Co do mnie, swoją dzisiejszą dyspozycję oceniam pół na pół. W pierwszym secie oczekiwałam od siebie zbyt dużo, chciałam grać agresywniej, ale już po drugim secie, kiedy zaczęłam grać swoją siatkówkę, tak, byłam usatysfakcjonowana. Początek jednak był trudny dla nas, a dla przeciwniczek nie, a kiedy nie możesz zdobyć punktu, znaleźć rozwiązania, trzeba zacząć myśleć, co dalej. – kontynuuje swoją wypowiedź Serbka

Dodatkowo wyznaje, że największą trudnością dla rzeszowskiej drużyny było dziś zatrzymanie Abel Cleger, atakującej rumuńskiego zespołu. W jej opinii to ona była bronią zespołu z Blaj, a każda piłka, której dotknęła, kończyła się zdobyciem punktu.

A receptą na rewanż z rumuńską ekipą jej zdaniem będzie położenie nacisku na zagrywkę i poprawić grę blokiem i w defensywie. Jednak uważa, że jeśli Alba Blaj będzie mieć swój dzień to ciężko będzie z nimi konkurować.

Źródło: developres.rzeszow.pl / własne

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi