3 liga futsalu: Tech-Projekt Jarosław gromi na inauguracje [Podsumowanie 1. kolejki grupy Rzeszów]

Przed pierwszą kolejką było wiele znaków zapytania, kto będzie nadawał ton rozgrywkom i o co będą grąły poszczególne ekipy. Miłą niespodziankę sprawił Tech-Projekt Jarosław, który ograł HALO Hyżne aż 5-0.

Pierwsze koty za płoty, w meczu inauguracyjnym oglądaliśmy jednostronną dominację ekipy Tech-Projekt Jarosław. Jarosławianie zdemolowali HALO Hyżne aż 5-0, a cztery gole dla „gospodarzy” zdobył Oliwier Pilch, który hat-tricka skompletował w dwie minuty. Wynik meczu w 14. minucie ustalił Dawid Mazur. Drużyna z Hyżnego na pierwsze punkty musi poczekać przynajmniej do 12 grudnia.

Tech-Projekt Jarosław – HALO Hyżne 5-0

1-0 Oliwier Pilch (3)

2-0 Oliwier Pilch (4)

3-0 Oliwier Pilch (5)

4-0 Oliwier Pilch (13)

5-0 Dawid Mazur (14)

Tech-Projekt Jarosław: Makowski – Benc, Kołcz, Piróg, Prawecki oraz Boratyn, Brodowicz, Ciurko, Dechtoń, Krzesiński, Łycharz, Mazur, Pilch, Stokłosa

HALO Hyżne: Wisz – Kyc, Fuglewicz, Jasiński, Kotarba oraz D. Gudyka, Tereszkiewicz, Marcin Bogdan, Maciej Bogdan, S. Gudyka, Kopaczyński, Marszałek, Mijalny, Ziarno

Udany rewanż dla Orła Wysoka Głogowska, który odwdzięczył się za zeszłosezonowe porażki w Rzeszowskiej Lidze Futsalu i pokonał Heiro II Rzeszów 2-4. Pierwsza bramka dla Orła padła dopiero w 11. minucie, a jej autorem był Damian Wesół. Gdy wydawało się że gol ten rozwiąże worek z bramkami, to niestety na kolejne trafienia trzeba było czekać dwanaście minut. Wtedy to do roboty wzięły się rezerwy Heiro które najpierw wyrównały za sprawą Mateusza Zasadnego. Nie minęła nawet minuta a Sebastian Starzewski wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Radość miejscowych nie trwała zbyt długo bo juz w 16. minucie Paweł Krajewski wyrównał. Goście zdobyli jeszcze dwa gole i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Heiro II Rzeszów – Orzeł Wysoka Głogowska 2-4 (0-1)

0-1 Damian Wesół (11)

1-1 Mateusz Zasadny (15)

2-1 Sebastian Starzewki (15)

2-2 Paweł Krajewski (16)

2-3 Paweł Bułaś (20)

2-4 Paweł Krajewski (22)

Heiro II Rzeszów: Piszczek – Starzewski, Krawczyk, Wdowik, Warzybok oraz Zasadny, Opaliński, Rajdek, Czerkowicz

Orzeł Wysoka Głogowska: M. Bułaś – P. Bułaś, Grażul, Krajewski, Wesół oraz Kida, Kozak, Nowak

Na koniec zmagań doszło do meczu SDI Team Mrowla z Odżywki-tanio.pl Głogów Małopolski. Spotkanie okazało się bardzo ciekawym widowiskiem, pełnym zwrotów akcji. Goście z Głogowa Małopolskiego już w 1. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Sebastiana Buczka, a cztery minuty później na 0-2 podwyższył Kacper Barański. Szybko. bowiem po minucie, bramkę kontaktową zdobył Daniel Kolasa. Od tej pory miała miejsce chwila przerwa w strzelaniu goli, która potrwała do 16. minuty, kiedy to Kacper Barański podwyższył prowadzenie. Ekipa z Mrowli chciała za wszelką cenę utrzymać dystans i szybko znowu zdobyła bramkę kontaktową, autorstwa Kamila Poninkiewicza.

Utrzymanie jednobramkowej przewagi było bardzo pomocne, bowiem w 22. minucie Wojciech Rytkiewicz doprowadził do wyrównania. Ekipa Odżywek-tanio.pl Głogów Małopolski widząc to, szybko ruszyła do ataku i potrzebowała chwili by strzelić zwycięską bramkę, a radość przyjezdnym sprawił niezawodny tego dnia Kacper Barański.

SDI Team Mrowla – Odżywki-tanio.pl Głogów Małopolski 3-4 (1-2)

0-1 Sebastian Buczek (1)

0-2 Kacper Barański (5)

1-2 Damian Kolasa (6)

1-3 Kacper Barański (16)

2-3 Kamil Poninkiewicz (17)

3-3 Wojciech Rytkiewicz (22)

3-4 Kacper Barański (23)

SDI Team Mrowla: Mazur – Dudek, Woźniak, Sałagaj, Bem oraz Skrabut, Kapuściński, Wójtowicz, Kolasa, Rytkiewicz, Poninkiewicz, Pistor

Odżywki-tanio.pl Głogów Małopolski: Łyko – Cieśla, Buczek, Bazan, Barański oraz Piórkowski, Wierzchowski, Pukała, Pomykała, Kłeczek, Huliński, Bromowicz