Dobra pierwsza kwarta to za mało, Stal Stalowa Wola przegrywa z Żubrami Białystok

W drugiej lidze mężczyzn ostatnio kiepsko wiedzie się Stali Stalowa Wola. Dziś podopieczni Bogdana Pamuły nie zdołali polepszyć swoich notowań i przegrali z Żubrami Białystok.

Pierwsza kwarta była wyrównanym widowiskiem i Stal Stalowa Wola mając atut własnego parkietu chciała wypracować sobie przewagę punktową nad ekipą Żubrów Białystok i to jej się udało. Stalówka na krótką przerwę schodziła ze skromną dwupunktową przewagą.

Goście w drugiej kwarcie zaczęli odrabiać straty, zaś Stal łatwo roztrwoniła swoją przewagę. Choć w końcówce kwarty wynik utrzymywał się na styku, to przyjezdni schodzili do szatni z punktową zaliczką.

O losach meczu zaważyła przede wszystkim czwarta kwarta, w której przyjezdni wrzucili piąty bieg i zdominowali podpiecznych Bogdana Pamuły. Mimo dobrych zawodów rozgrywanych przez Cezarego Gumińskiego i Mateusza Łabudę, koszykarze Stalówki nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku w końcówce.

ZKS Stal Stalowa Wola – Żubry Leo-Sped Białystok 77 – 89 (23-21, 15-18, 22-22, 17-18)

ZKS Stal Stalowa Wola: Gumiński 18, Bandyga 13, Kaczmarski 11, Łabuda 15, Tabor 3 oraz Buczek 5, Pietras 0, Wojtanowicz 2, Benar 8, Szubart 2

Żubry Leo-Sped Białystok: Lewandowski 11, Bambrych 5, Zabielski 8, Wróblewski 2, Czosnowski 20, Wielechowski 8, Misiewicz 20, Parszewski 2, Szczerbatiuk 5, Warszawski 8

Komisarz: Jan Kuniec

Sędziowie: Bartosz Kosmala, Jakub Heród